ЗАЯВА «ПРАВОЗАХИСТУ ЗАКАРПАТТЯ» З ПРИВОДУ ЗАТРИМАНЬ ТА ОБШУКІВ, ЯКІ МАЛИ МІСЦЕ 12 ТА 14 БЕРЕЗНЯ В ПІДТРИМКУ ПЕРЕСЛІДУВАНИХ.

Автор | 15 Березня, 2024

ЗАЯВА

закарпатської правозахисної організації  “Правозахист Закарпаття”  з приводу затримань та обшуків православних журналістів, адвокатів  православних правозахистних організацій та православних священиків, які мали місце 12 та 14 березня 2024 року.

12 березня було затримано та поміщено до слідчого ізолятору шестеро журналістів та правозахисників: протоієрея Сергія Чертиліна, Андрія Овчаренко, Валерія Ступницького, Іван Росаду, Тетяни Безмаленко, Володимира Бобечко.

Також 14 березня в м. Хуст Закарпатької області,  після закінчення допиту при виході з приміщення поліції був затриманий отець Іоанн Розман, особами у балаклавах зі зброєю, які потім його відвезли на автомобілі “Мерседес Віто” на спец. номерах у невідомому напрямку. (Про це повідоплено на сайті Хустської Єпархії.

Вищенаведені слічі дії викликають непорозуміння з огляду на недостатнє висвітлення правоохоронними органами підстав для їх проведення.

Особливо, це стосуюється обшуків у православних адвокатів “Центру Правового Захисту” УПЦ в Києві, під час яких, на наш погляд, не було дотриманно норм чинного українського законодавства, щодо інформування адвокатів про наявність правових підстав для провадження таких дій, як обшук офісу адвоката.

Закарпатська правозахисна організація “Правозахист Закарпаття”  висловлює своє занепокоєння щодо дій Служби Безпеки України, які протирічать зобовязанням України перед ЄС,  щодо дотримання законодавства, відповідно міжнародних та європейських норм.

Закликаємо правоохоронні органи дотримуватися Законів України, бо ніби законні процесуальні дії, викликають непорозуміння з приводу відсутності підвердження законності таких дій. 

Просимо не використовувати  елементи процесуального тиску, щодо затриманих та обвинувачуваних.

Адже на вираження точки зору, та на наявність права на  власне релігійне переконання у затриманих та звинувачених є як і у кожного громадянина України.

Ужгородська правозахисна організація “Правозахист Закарпаття”. висловлює своє занепокоєння, порушенням прав всіх тих, котрі вже тривалий час правдиво висвітлюють інформацію про порушення прав віруючих Української Православної Церкви, у тому числі – скоєних  представниками державних органів, політиками та радикальними організаціями.  Саме, з цього приводу, на наш погляд, православні журналісти, через вищевказані дії, відчувають процесуальний тиск, сумнівної доказової бази.

Закарпатська правозахисна організація “Правозахист Закарпаття.”